ERLO

Engedélyezett nyelvi képzéseink (C kör)

 

 


 

Angol C2 1 1 021- KER C1

E-000123/2014/C001

A képzés helyszíne: Kaposvár

A képzés típusa: Nyelvi képzés

A képzés időtartama: 990 óra (elmélet: 990 óra, gyakorlat: - óra)

A képzés célja:

A képzésben résztvevők képesek lesznek a mindennapi életben előforduló helyzetekben magabiztosan érvényesülni, a megszerzett kommunikációs és írásbeli ismereteiket a angol nyelv sajátságait figyelembe véve hatékonyan alkalmazni. Olyan nyelvtudást fognak birtokolni, amely egy nemzetközileg, főképp Európában elismert és használt nyelv. Az élet számos területén használhatják, ismeretében jelentős előnyöket élvezhetnek.

 

Megszerezhető kompetenciák:

  • Beszédértés - beszédkészség:

A képzésben résztvevőt széleskörű nyelvismeret jellemzi, amely folyamatos, spontán kommunikációt tesz lehetővé. Folyékonyan és természetes módon tudja magát kifejezni, majdnem erőfeszítés nélkül. Széleskörű szókinccsel rendelkezik, amelynek segítségével körülírással könnyen pótolja a hiányosságokat. Ritkán keresgéli a szavakat és használ elkerülő stratégiákat, csak a fogalmi szempontból nehéz téma gátolja meg a természetes, gördülékeny nyelvhasználatban. Jól ismeri az irodalmi köznyelvet, felismeri a nem standard nyelvváltozatokat, és jártassága segítségével képes betartani a angol nyelv nyelvi-kulturális szokásait, konvencióit. Kompenzációs stratégiái fejlettek, hasonlóak az anyanyelvű beszélő által alkalmazott stratégiákhoz. Képes igazodni az adott idegen nyelvi beszédközösségben szokásos beszédmagatartáshoz, a nyelvi viselkedés szabályaihoz.

  • Írott szövegértés - íráskészség:

Részleteiben megért hosszú, komplex szövegeket, függetlenül attól, hogy azok a saját szakterületéhez közel vagy attól távol esnek, feltéve, ha a nehéz részeket újra olvashatja. Világosan és pontosan ki tudja fejezni magát, rugalmasan és hatékonyan kommunikál a címzettel. Jól szerkesztett szövegeket tud írni összetett témákról, a lényeges, fontos kérdéseket kihangsúlyozza, a nézeteket kiegészítő gondolatokkal, érvekkel és megfelelő példákkal fejti ki és támasztja alá, és megfelelő befejezéssel kerekíti le. Össze tud foglalni hosszú, nehéz szövegeket.

  • Hallás utáni értés készség:

Képes a mindennapi nyelvet használó hallás utáni, vagy képi eredetű közlés követésére. A mai kor nyelvezetét használó színházi előadást élvezi, rádió, telefon és egyéb nem közvetlenül humán forrásból származó hangzó szövegek témáját megérti, nehézség nélkül követi, tekintet nélkül azok műfajára, eltéréseire, a standard nyelvtől eltérő nyelvi sajátosságaira, terjedelmére, tempójára. A szószerinti jelentés megértésén túl képes értelmezni a sugallt jelentéseket és az indirekt módon kifejezett kommunikatív tartalmat, felismeri az összefüggéseket. Beszédértésének foka lehetővé teszi, hogy elemezze és szintetizálja a különféle forrásokból nyert nyelvi információkat.

 

  • A nyelv választékossága (általános nyelvi készségek és szókincs):

A résztvevő jól használja széleskörű nyelvtudását, amely lehetővé teszi azt, hogy kiválassza azokat a formákat, amelyek segítségével világosan és megfelelő stílusban fejezi ki magát számos általános, szakmai, tanulással kapcsolatos vagy a szabadidő eltöltésével kapcsolatos témában anélkül, hogy bármilyen mértékben is korlátoznia kellene magát abban, amit mondani akar.

 

  • Nyelvi kompetencia (nyelvi pontosság):

A grammatikai helyesség magas szintjét következetesen fenn tudja tartani, hibák ritkán fordulnak elő és nehezen észrevehetőek. Ha előfordulnak, akkor általában a jelölt ki is javítja azokat.

 

  • Szociolingvisztikai kompetencia:

A nyelvet rugalmasan és hatékonyan használja társasági célokra, beleértve az érzelmeket kifejező nyelvhasználatot.

 

  • Pragmatikai kompetencia: (témakifejtés, tartalmi pontosság, beszéd folyamatossága)

Folyékonyan és természetes módon, szinte erőfeszítés nélkül tudja kifejezni magát. Világos, gördülékeny, jól szerkesztett beszéd létrehozására képes. Alapos részletességű komplex leírást és elbeszélést tud létrehozni, összekapcsolja az egyes altémákat, kifejti az egyes pontokat és megfelelő befejezéssel zár.

 

  • Stratégiai kompetencia (kompenzáció, önellenőrzés)

A beszéd menetének teljes megszakítása nélkül ki tudja kerülni a felmerülő problémát és át tudja fogalmazni mondanivalóját.

 

  • Közvetítői készség kompetencia:

A résztvevő magas szinten, gyakorlatilag információveszteség nélkül képes a nyelvi közvetítésre. Igazodik az üzenet címzettjének kulturális és szakmai sajátosságaihoz. Interkulturális környezetben hatékonyan képes gyakorolni a moderátor szerepét, rugalmasan kezeli a magyar és a angol nyelv folytonos pólus-áthelyeződését. Minimális információveszteséggel reprodukál, tömörít és értelmez idegen nyelven.

 

  • Társas kompetenciák:

A résztvevő képes az együttműködésre, segítőkész és képes a kapcsolatteremtésre.

 

A korábban megszerzett kompetenciák beszámításának lehetőségei: A képzés megkezdése előtt a képzésbe bekapcsolódni kívánó résztvevő számára biztosítjuk az előzetes tudásszint mérését, értékelését. Ennek eredményét figyelembe véve javaslatot teszünk a számára megfelelő modulhoz való csatlakozásra, vagy az adott modulból óraszám kedvezményre. Valamint a tananyagegységenként meghatározott bemenetei kompetencia meglétét igazoló eredeti dokumentumok bemutatása, melyről az intézmény hiteles másolatot készít. A képzésen részt vevő bekapcsolódhat a képzésbe akkor is, ha nyelvi szintjét 12 hónapnál nem régebbi akkreditált nyelvvizsgával (komplex B1, B2) vagy más képző intézmény által kiállított, ugyancsak 12 hónapnál nem régebbi, az azonos programkövetelmény alapján megírt más képzési program adott bekapcsolódási szintet megelőző moduljának/tananyagegységének teljesítéséről szóló tanúsítvánnyal igazolja.

Belépési feltételek:

- nincs életkorhoz kötve (kiskorú esetén a felnőttképzési szerződést a gondviselő is aláírja)

 

Megszerezhető képesítés és vizsgakövetelmény:

A modulzáró vizsgák és az (opcionális) záróvizsga írásbeli és szóbeli részből áll. A vizsgát az oktató bonyolítja le és értékeli. A vizsgafeladatokkal méri a beszédkészséget, beszédértést, nyelvhelyességet, szókincset és az íráskészséget.

Az írásbeli vizsgán a résztvevők a képzés tananyagára alapozott feladatokat írnak meg. A szóbeli vizsgán személyenként kb. 10 perc áll rendelkezésre.

A záróvizsga akkor tekinthető sikeresnek, ha a képzésben részt vevő legalább 60 százalékot ér el a vizsga szóbeli és írásbeli részén külön-külön.

A modult záró vizsga minősítése: megfelelt (legalább 60%) /nem felelt meg.

 

-        A képzés elvégzését igazoló igazolás megnevezése: Tanúsítvány

 

Igazolás kiállításának feltételei:

Sikertelen modulzáróvizsga esetén az intézmény a képzésben való részvételről igazolást állít ki, amennyiben a résztvevő hiányzásának mértéke nem haladta meg a képzési programban és a felnőttképzési szerződésben rögzített, a képzés óraszámának a jelen program 4.2-es pontjában rögzített mértékét.

A tanúsítvány és az igazolás kézhezvételét a képzésben résztvevő – átvételi dokumentumon – aláírásával igazolja.

 

A nyelvi képzettségi szint megszerzését a felnőttképzést folytató intézmény az alábbi feltételek szerint igazolja: A nyelvi szint megszerzését igazoló dokumentum kizárólag a 16/2014 (IV. 4.) sz. NGM rendelet 9 § (2)‐(3)‐ban meghatározott, és a Rendelet 3. sz. mellékletében megadott formai előírások szerinti tanúsítvány lehet, melynek kiadási feltétele a Rendelet 9 § (3)‐(4) pontja által szabályozott záróvizsga sikeres teljesítése mellett a képzésben résztvevőnek a képzés össz‐óraszámának 80 %‐án (modulonként is) kötelező  jelenléte. Sikertelen záróvizsga, illetve képzés össz‐óraszámának (modulonként is) 20%‐át meghaladó hiányzás esetén a tanúsítvány nem adható ki.

 

A képzés moduljai:

Képzési program moduljai

ÓRASZÁM

A modulzáró vizsga vizsgatevékenysége

Elmélet

Gyakorlat

Összesen

Angol nyelv KER A1.1/4

30

-

30

írásbeli, szóbeli

Angol nyelv KER A1.2/4

30

-

30

írásbeli, szóbeli

Angol nyelv KER A1.3/4

30

-

30

írásbeli, szóbeli

Angol nyelv KER A1.4/4

30

-

30

írásbeli, szóbeli

Angol nyelv KER A2.1/4

30

-

30

írásbeli, szóbeli

Angol nyelv KER A2.2/4

30

-

30

írásbeli, szóbeli

Angol nyelv KER A2.3/4

30

-

30

írásbeli, szóbeli

Angol nyelv KER A2.4/4

30

-

30

írásbeli, szóbeli

Angol nyelv KER B1.1/4

40

-

40

írásbeli, szóbeli

Angol nyelv KER B1.2/4

40

-

40

írásbeli, szóbeli

Angol nyelv KER B1.3/4

40

-

40

írásbeli, szóbeli

Angol nyelv KER B1.4/4

40

-

40

írásbeli, szóbeli

Angol nyelv KER B2.1/8

40

 

40

írásbeli, szóbeli

Angol nyelv KER B2.2/8

40

-

40

írásbeli, szóbeli

Angol nyelv KER B2.3/8

45

 

45

írásbeli, szóbeli

Angol nyelv KER B2.4/8

45

 

45

írásbeli, szóbeli

Angol nyelv KER B2.5/8

45

 

45

írásbeli, szóbeli

Angol nyelv KER B2.6/8

45

 

45

írásbeli, szóbeli

Angol nyelv KER B2.7/8

45

 

45

írásbeli, szóbeli

Angol nyelv KER B2.8/8

45

 

45

írásbeli, szóbeli

Angol nyelv KER C1.1/8

30

 

30

írásbeli, szóbeli

Angol nyelv KER C1.2/8

30

 

30

írásbeli, szóbeli

Angol nyelv KER C1.3/8

30

 

30

írásbeli, szóbeli

Angol nyelv KER C1.4/8

30

 

30

írásbeli, szóbeli

Angol nyelv KER C1.5/8

30

 

30

írásbeli, szóbeli

Angol nyelv KER C1.6/8

30

 

30

írásbeli, szóbeli

Angol nyelv KER C1.7/8

30

 

30

írásbeli, szóbeli

Angol nyelv KER C1.8/8

30

 

30

írásbeli, szóbeli

Képzési program összes óraszáma

990

-

990

 

 

Vizsgára bocsátás feltételei:

- min. 60 %-os sikeres modulzáró (írásbeli, szóbeli ) vizsga modulonként

- A kötelező dokumentumok megléte

- jelenléti ívvel igazolt részvétel a megengedett igazolt hiányzással figyelembe véve

 

 


 

 

 

Német C2 1 1 010- KER C1

E-000123/2014/C002

A képzés helyszíne: Kaposvár

A képzés típusa: Nyelvi képzés

A képzés időtartama: 990 óra (elmélet: 990 óra, gyakorlat: - óra)

A képzés célja:

A képzésben résztvevők képesek lesznek a mindennapi életben előforduló helyzetekben magabiztosan érvényesülni, a megszerzett kommunikációs és írásbeli ismereteiket a német nyelv sajátságait figyelembe véve hatékonyan alkalmazni. Olyan nyelvtudást fognak birtokolni, amely egy nemzetközileg, főképp Európában elismert és használt nyelv. Az élet számos területén használhatják, ismeretében jelentős előnyöket élvezhetnek.

 

Megszerezhető kompetenciák:

  • Beszédértés - beszédkészség:

A képzésben résztvevőt széleskörű nyelvismeret jellemzi, amely folyamatos, spontán kommunikációt tesz lehetővé. Folyékonyan és természetes módon tudja magát kifejezni, majdnem erőfeszítés nélkül. Széleskörű szókinccsel rendelkezik, amelynek segítségével körülírással könnyen pótolja a hiányosságokat. Ritkán keresgéli a szavakat és használ elkerülő stratégiákat, csak a fogalmi szempontból nehéz téma gátolja meg a természetes, gördülékeny nyelvhasználatban. Jól ismeri az irodalmi köznyelvet, felismeri a nem standard nyelvváltozatokat, és jártassága segítségével képes betartani a német nyelv nyelvi-kulturális szokásait, konvencióit. Kompenzációs stratégiái fejlettek, hasonlóak az anyanyelvű beszélő által alkalmazott stratégiákhoz. Képes igazodni az adott idegen nyelvi beszédközösségben szokásos beszédmagatartáshoz, a nyelvi viselkedés szabályaihoz.

  • Írott szövegértés - íráskészség:

Részleteiben megért hosszú, komplex szövegeket, függetlenül attól, hogy azok a saját szakterületéhez közel vagy attól távol esnek, feltéve, ha a nehéz részeket újra olvashatja. Világosan és pontosan ki tudja fejezni magát, rugalmasan és hatékonyan kommunikál a címzettel. Jól szerkesztett szövegeket tud írni összetett témákról, a lényeges, fontos kérdéseket kihangsúlyozza, a nézeteket kiegészítő gondolatokkal, érvekkel és megfelelő példákkal fejti ki és támasztja alá, és megfelelő befejezéssel kerekíti le. Össze tud foglalni hosszú, nehéz szövegeket.

  • Hallás utáni értés készség:

Képes a mindennapi nyelvet használó hallás utáni, vagy képi eredetű közlés követésére. A mai kor nyelvezetét használó színházi előadást élvezi, rádió, telefon és egyéb nem közvetlenül humán forrásból származó hangzó szövegek témáját megérti, nehézség nélkül követi, tekintet nélkül azok műfajára, eltéréseire, a standard nyelvtől eltérő nyelvi sajátosságaira, terjedelmére, tempójára. A szószerinti jelentés megértésén túl képes értelmezni a sugallt jelentéseket és az indirekt módon kifejezett kommunikatív tartalmat, felismeri az összefüggéseket. Beszédértésének foka lehetővé teszi, hogy elemezze és szintetizálja a különféle forrásokból nyert nyelvi információkat.

 

  • A nyelv választékossága (általános nyelvi készségek és szókincs):

A résztvevő jól használja széleskörű nyelvtudását, amely lehetővé teszi azt, hogy kiválassza azokat a formákat, amelyek segítségével világosan és megfelelő stílusban fejezi ki magát számos általános, szakmai, tanulással kapcsolatos vagy a szabadidő eltöltésével kapcsolatos témában anélkül, hogy bármilyen mértékben is korlátoznia kellene magát abban, amit mondani akar.

 

  • Nyelvi kompetencia (nyelvi pontosság):

A grammatikai helyesség magas szintjét következetesen fenn tudja tartani, hibák ritkán fordulnak elő és nehezen észrevehetőek. Ha előfordulnak, akkor általában a jelölt ki is javítja azokat.

 

  • Szociolingvisztikai kompetencia:

A nyelvet rugalmasan és hatékonyan használja társasági célokra, beleértve az érzelmeket kifejező nyelvhasználatot.

 

  • Pragmatikai kompetencia: (témakifejtés, tartalmi pontosság, beszéd folyamatossága)

Folyékonyan és természetes módon, szinte erőfeszítés nélkül tudja kifejezni magát. Világos, gördülékeny, jól szerkesztett beszéd létrehozására képes. Alapos részletességű komplex leírást és elbeszélést tud létrehozni, összekapcsolja az egyes altémákat, kifejti az egyes pontokat és megfelelő befejezéssel zár.

 

  • Stratégiai kompetencia (kompenzáció, önellenőrzés)

A beszéd menetének teljes megszakítása nélkül ki tudja kerülni a felmerülő problémát és át tudja fogalmazni mondanivalóját.

 

  • Közvetítői készség kompetencia:

A résztvevő magas szinten, gyakorlatilag információveszteség nélkül képes a nyelvi közvetítésre. Igazodik az üzenet címzettjének kulturális és szakmai sajátosságaihoz. Interkulturális környezetben hatékonyan képes gyakorolni a moderátor szerepét, rugalmasan kezeli a magyar és a német nyelv folytonos pólus-áthelyeződését. Minimális információveszteséggel reprodukál, tömörít és értelmez idegen nyelven.

 

  • Társas kompetenciák:

A résztvevő képes az együttműködésre, segítőkész és képes a kapcsolatteremtésre.

 

A korábban megszerzett kompetenciák beszámításának lehetőségei: A képzés megkezdése előtt a képzésbe bekapcsolódni kívánó résztvevő számára biztosítjuk az előzetes tudásszint mérését, értékelését. Ennek eredményét figyelembe véve javaslatot teszünk a számára megfelelő modulhoz való csatlakozásra, vagy az adott modulból óraszám kedvezményre. Valamint a tananyagegységenként meghatározott bemenetei kompetencia meglétét igazoló eredeti dokumentumok bemutatása, melyről az intézmény hiteles másolatot készít. A képzésen részt vevő bekapcsolódhat a képzésbe akkor is, ha nyelvi szintjét 12 hónapnál nem régebbi akkreditált nyelvvizsgával (komplex B1, B2) vagy más képző intézmény által kiállított, ugyancsak 12 hónapnál nem régebbi, az azonos programkövetelmény alapján megírt más képzési program adott bekapcsolódási szintet megelőző moduljának/tananyagegységének teljesítéséről szóló tanúsítvánnyal igazolja.

Belépési feltételek:

- nincs életkorhoz kötve (kiskorú esetén a felnőttképzési szerződést a gondviselő is aláírja)

 

Megszerezhető képesítés és vizsgakövetelmény:

A modulzáró vizsgák és a záróvizsga írásbeli és szóbeli részből áll. A vizsgát az oktató bonyolítja le és értékeli. A vizsgafeladatokkal méri a beszédkészséget, beszédértést, nyelvhelyességet, szókincset és az íráskészséget.

Az írásbeli vizsgán a résztvevők a képzés tananyagára alapozott tesztet írnak meg. A szóbeli vizsgán személyenként kb. 10 perc áll rendelkezésre.

A modulzáróvizsga akkor tekinthető sikeresnek, ha a képzésben részt vevő legalább 60 százalékot ér el a vizsga szóbeli és írásbeli részén külön-külön. Amennyiben a modulzáró vizsga sikertelen, akkor egy alkalommal megismételhető.

A modult záró és a záróvizsga vizsga minősítése: megfelelt/nem felelt meg.

 

-        A képzés elvégzését igazoló igazolás megnevezése: Tanúsítvány

 

Igazolás kiállításának feltételei:

Sikertelen modulzáróvizsga esetén az intézmény a képzésben való részvételről igazolást állít ki, amennyiben a résztvevő hiányzásának mértéke nem haladta meg a képzési programban és a felnőttképzési szerződésben rögzített, a képzés óraszámának a jelen program 4.2-es pontjában rögzített mértékét.

A tanúsítvány és az igazolás kézhezvételét a képzésben résztvevő – átvételi dokumentumon – aláírásával igazolja.

 

A nyelvi képzettségi szint megszerzését a felnőttképzést folytató intézmény az alábbi feltételek szerint igazolja: A nyelvi szint megszerzését igazoló dokumentum kizárólag a 16/2014 (IV. 4.) sz. NGM rendelet 9 § (2)‐(3)‐ban meghatározott, és a Rendelet 3. sz. mellékletében megadott formai előírások szerinti tanúsítvány lehet, melynek kiadási feltétele a Rendelet 9 § (3)‐(4) pontja által szabályozott záróvizsga sikeres teljesítése mellett a képzésben résztvevőnek a képzés össz‐óraszámának 80 %‐án (modulonként is) kötelező  jelenléte. Sikertelen záróvizsga, illetve képzés össz‐óraszámának (modulonként is) 20%‐át meghaladó hiányzás esetén a tanúsítvány nem adható ki.

 

A képzés moduljai:

Képzési program moduljai

ÓRASZÁM

A modulzáró vizsga vizsgatevékenysége

Elmélet

Gyakorlat

Összesen

Német nyelv KER A1.1/2

60

-

60

írásbeli, szóbeli

Német nyelv KER A1.2/2

60

-

60

írásbeli, szóbeli

Német nyelv KER A2.1/2

60

-

60

írásbeli, szóbeli

Német nyelv KER A2.2/2

60

-

60

írásbeli, szóbeli

Német nyelv KER B1.1/2

85

-

85

írásbeli, szóbeli

Német nyelv KER B1.2/2

85

-

85

írásbeli, szóbeli

Német nyelv KER B2.1/4

85

-

85

írásbeli, szóbeli

Német nyelv KER B2.2/4

85

-

85

írásbeli, szóbeli

Német nyelv KER B2.3/4

85

-

85

írásbeli, szóbeli

Német nyelv KER B2.4/4

85

-

85

írásbeli, szóbeli

Német nyelv KER C1.1/4

60

-

60

írásbeli, szóbeli

Német nyelv KER C1.2/4

60

-

60

írásbeli, szóbeli

Német nyelv KER C1.3/4

60

 

60

írásbeli, szóbeli

Német nyelv KER C1.4/4

60

-

60

írásbeli, szóbeli

Képzési program összes óraszáma

990

-

990

 

 

Vizsgára bocsátás feltételei:

- min. 60 %-os sikeres modulzáró (írásbeli, szóbeli ) vizsga modulonként

- A kötelező dokumentumok megléte

- jelenléti ívvel igazolt részvétel a megengedett igazolt hiányzással figyelembe véve