ERLO

Felnőttképzési szolgáltatások

A felnőttképzési szolgáltatások bevezetésével támogatjuk az egyént foglalkoztatást elősegítő képzésben való részvételében, segítjük bekapcsolódni a képzési folyamatba, illetve felkészítjük a munkaerőpiacon való sikeres szereplésre. Ennek érdekében intézményünk szolgáltatásait a képzés igény szerint biztosítja hallgatói számára.

 

 

ÁLLÁSKERESÉSI TANÁCSADÁS
ELHELYEZKEDÉSI TANÁCSADÁS
ELŐZETES TUDÁSSZINT FELMÉRÉSE ÉS BESZÁMÍTÁSA

KÉPZÉS HATÉKONYSÁG NÖVELÉSE

MUNKAVÁLLALÁS ELŐSEGÍTÉSE


ÁLLÁSKERESÉSI TANÁCSADÁS

Tanácsadónk a munkaerő-piaci lehetőségek és az egyéni igények összehangolásával, az elhelyezkedéssel kapcsolatos körülmények ismeretével az egyéni adottságokat figyelembe véve kínál az érdeklődő ügyfelek részére alternatívákat a sikeres elhelyezkedéshez. Az álláskeresési technikák felnőttképzési szolgáltatás keretében hallgatóink számára biztosítjuk a hatékony és célzott álláskeresés módszereinek megismerését, a teljes álláskeresési folyamat bemutatásával. A szolgáltatás részét képezi a szituációs tréningek, gyakorlati feladatok megoldása. Az álláskeresési technikák tanácsadás díja alkalmanként 5.000,-Ft.
 

ELHELYEZKEDÉSI TANÁCSADÁS

Az elhelyezkedési tanácsadás tevékenység során az oktató / tanácsadó az álláskereső tájékozódását segíti a munka világában és útvesztőiben. A tanácsadást azoknak ajánljuk, akik a pályaválasztásban vagy munkahelykeresésben vagy változtatásnál nehezen hoznak döntést: fiatal pályakezdők, illetve olyan felnőttek, akik helyzetüket a foglalkoztatottság hiányában kilátástalannak érzik, illetve munkahelyet változtatnának. Különösen hasznos és eredményes a tartósan munkanélküli, az 50 év feletti korosztályba tartozó és szakképesítéssel, szakmával, esetleg még alapfokú iskolai végzettséggel sem rendelkező egyének számára. Legfőképp az elhelyezkedési tanácsadás tevékenység akkor hatékony, ha egyéni foglalkozások keretében ismerteti meg az egyént a különféle munkaadóik elérésének lehetőségeivel. Így a szolgáltatást igénybevevők személyiségüknek, képességüknek, érdeklődésüknek és nem utolsó sorban a munkaerő-piaci keresletnek megfelelő karriertervet tudnak készíteni és megvalósítani. A végső cél a sikeres munkába-állás, elhelyezkedés.
Az elhelyezkedési tanácsadás főleg szakmával rendelkező személyek számára ajánlott. A munkavállalók és a munkanélküliek egyaránt kerülhetnek olyan helyzetbe, amely pályamódosítást, szakmamódosítást igényel, akár a sikeresebb elhelyezkedés, akár a karrier-célok átértékelése indokolja azt.
Természetesen a elhelyezkedési tanácsadás sem mindig ér véget a munkaerőpiac keresleti és kínálati oldalának ismertetésével, hiszen amennyiben szükséges, a felmerülő képzési igényekkel kapcsolatos megoldási alternatívák, támogatási lehetőségek felvonultatásával is kiegészülhet.
Tanácsadás díja: 5.000 Ft / alkalom


ELŐZETES TUDÁSSZINT FELMÉRÉSE ÉS BESZÁMÍTÁSA

A folyamat kettős. Egyrészt felméri a jelentkező adott témában meglévő tudását, amelyet megszerezhetett az iskolában töltött évei során csakúgy, mint munkában, önképzésben. Másrészt a sikeresen vizsgázó felmentést kap az adott modul látogatása alól, tehát csökken a tanfolyamra fordított idő és költség. Az előzetes tudásszint felmérése és beszámítása felnőttképzési szolgáltatás biztosítása térítésmentesen történik.

A program célja:
Az ETFB program célja, hogy segítségével a hallgató tanulmányait vagy továbbképzését korszerűsíthesse és versenyképes maradjon a folyton változó munkakörülmények között.
 
Kinek a jelentkezését várjuk?
Minden olyan hallgatónak, aki az Országos Képzési Jegyzékben szereplő belépési feltételeknek megfelel, valamint jelentős tapasztalata, ismerete van az elsajátítani kívánt szakma területein.
Milyen előnye van a hallgatónak, ha ezt a  módszert választja?
Csökken a tanulási ideje és költsége. Támogatjuk az egyéni haladás lehetőségét, ezzel egyes területeken ismereteit tovább bővítheti, míg más területeken nagyobb segítséget kaphat az anyag elsajátításához.
A jelentkezés
Az ETFB program iránt érdeklődő tematikát kap, ami részletesen tartalmazza az adott szakma elsajátításához szükséges modulokat, ezek célját és követelményrendszerét. A jelentkező ezt alaposan áttanulmányozva mérlegelheti miből kér felmentést. A jelentkezési lap kitöltésénél ezt jeleznie kell.
 

Képzés hatékonyságának növelése

 

A felnőttképzést kiegészítő tevékenység helyszíne: Kaposvár

A felnőttképzést kiegészítő tevékenység típusa: Egyéb képzés

A felnőttképzést kiegészítő tevékenység időtartama: 16 óra (16 óra elmélet, 0 óra gyakorlat)

A felnőttképzést kiegészítő tevékenység célja:

A képzés hatékonyságának javítása, mely az együttműködés és motiváció, a konfliktuskezelés, valamint a tanulási technikák területeinek fejlesztésére terjed ki.

 

A képzés során megszerezhető kompetenciák

-         Az együttműködés felépítése (versengés kontra együttműködés, megbízhatóság, együttműködés és hatékonyság a csoportban, saját szerep felismerése a team munkában, csoporttá alakulás)

-         Érdeklődés felkeltése, saját motivációs alap felmérése (belső és külső motivációk, kényszerek, elvárások feltérképezése)

-         Saját életpálya áttekintése, adott élethelyzet tudatosítása, helyzetelemzés

-         Jövőkép, a célok reális kiválasztása és megfogalmazása, döntéshozatal, felelősségvállalás

-         Önbizalom erősítése, a várható nehézségek tudatosítása, felkészülés a leküzdésükre(akadályok elhárítására módszerek kialakítása, motivációt erősítő elemek beazonosítása)

-         A konfliktus témához kapcsolódó tapasztalatok és szemléletmód elsődleges feltárása

-         A konfliktusok definíciója, értelmezése

-         Konfliktuskezelési stratégiák megismerése, előnyök és hátrányok

-         Saját konfliktuskezelési technikák tudatossá tétele/megismerése

-         Hatékony konfliktus megoldási stratégiák elsajátítása (asszertív viselkedés, önérvényesítés-önmenedzselés, nyerő-nyerő megközelítés, aktív meghallgatás, „Én-üzenetek” technikája)

-         Tanulási motiváció, tanuláshoz való viszony(saját tapasztalatok és szemléletmód feltárása)

-         Tanulási stílus (saját tanulási stílus megismerése)

-         Tanulási stratégiák(az egyéni tanulási stílushoz illeszkedő tanulási technikák elsajátítása, teljesítmény-szorongás csökkentése, problémamegoldás fejlesztése)

 


Munkavállalás elősegítése

 

A felnőttképzést kiegészítő tevékenység helyszíne: Kaposvár

A felnőttképzést kiegészítő tevékenység típusa: Egyéb képzés

A felnőttképzést kiegészítő tevékenység időtartama: 24 óra (24 óra elmélet, 0 óra gyakorlat)

A felnőttképzést kiegészítő tevékenység célja:

Az álláskeresők munka erőpiaci reintegrációja, a munkavállaláshoz szükséges kulcsképességeik – kommunikációs, kooperációs, problémamegoldó, tervező stb. – fejlesztés érdekében.

 

A képzés során megszerezhető kompetenciák

-         Munkaerő-piaci környezet (munkaerő-piac fogalma, foglalkoztatási arányok megoszlása, kistérségi munkaerő-piac)

-         Helyi, térségi munkaerő-piac feltérképezésének módszerei (álláslehetőségek felkutatásának módszerei és eszközei)

-         Foglalkoztatási jogviszonyokkal kapcsolatos alapismeretek (fajtái, eltérései és azokból adódó következmények)

-         Munkaügyi alapfogalmak (munkaszerződés tartalma, munkavállaló jogai, kötelezettségei, adózási alapismeretek stb.)

-         Az egyén külső-belső erőforrásai (környezeti, demográfiai, lélektani tényezők, kapcsolati tőke)

-         Tudatos álláskeresési eszközök (egyéni szempontok, munkáltató szempontjai, célállás fogalma)

-         Önéletrajz, motivációs levél megírásának elsajátítása (a megszerzett képesítéshez kapcsolódó munkakör betöltésére alkalmas önéletrajz készítése)

-         Interjúra való felkészülés (megjelenés, viselkedés, kommunikáció)

-         Kapcsolatfelvétel módjai, tárgyalástechnika, önmenedzselés

-         Kommunikációs csatornák

-         Verbális nem verbális eszközök

-         Kommunikáció gyakorlása (agresszív, passzív, asszertív kommunikáció szituációs játékokon keresztül

-         Beilleszkedés a munkaközösségbe, tolerancia, lojalitás

-         Munkahely megtartása, alkalmazkodás és önérvényesítés

 

 

A kiegészítő tevékenység teljesítésének feltétele – egy a képzéshez kapcsolódó, annak eredményeként betölthető munkakörökhöz igazodó – önéletrajz és motivációs levél elkészítése.

 

A résztvevők a felnőttképzést kiegészítő tevékenység során szerzett ismereteikről annak végén, teszt formájában adnak számot.